خریدو فروش سیستم کنفرانس

خریدو فروش سیستم کنفرانس

میکروفن کنفرانس

  • 11 ماه پیش

 

سیستم کنفرانس

از نکات قابل توجه و بسیار مهم در اجرای سیستم کنفرانس علاوه بر زیبایی میکروفن کنفرانس,گیرندگی صدای میکروفن کنفرانس و نبودن نویز در صدا می باشد,میکروفن کنفرانس سناتور دارای کپسول بسیار قوی و گیرندگی صدای بسیار مناسب میباشد همچنین دارای نویز گیر,درون کنسول می باشد.با بالا بردن گین میکروفن کنفرانس سناتور میتوانیم فاصله دهان شرکت کننده در اتاق کنفرانس با میکروفن کنفرانس را افزایش دهیم,یکی از مسائلی که در سیستم کنفرانس به چشم می خورد جلو آمدن افراد برای نزدیک کردن دهان خود با میکروفن کنفرانس می باشد که هم باعث اذیت شدن افراد و هم باعث بهم ریختن چیدمان میکروفن کنفرانس نسبت به یکدیگر میشود

 

سیستم کنفرانس می تواند به برگزاری هر چه بهتر جلسات کمک کند. این سیستم صدای اعضای شرکت کننده در جلسه را پخش می کند. افراد می توانند با وضوح بالا بدون نویز صدای خود را به گوش بقیه اعضای شرکت کننده برسانند.

 

سیستم های کنفرانس اجزای مختلفی دارند، شامل:

  • میکروفون
  • بلندگو
  • کابل
  • سیستم مرکزی

برند های مختلف و فعال در زمینه تولید سیستم کنفرانس از تکنولوژی های روز استفاده می کنند. هدف از نصب این سیستم در اتاق کنفرانس فقط پخش صوت نیست. منشی یا مدیر جلسه با استفاده از امکانات این سیستم می تواند نظم را در جلسه برقرار کند. به طور مثال باید صحبت حضار با یکدیگر تداخل نداشته باشد. افراد برای سخنرانی ترتیب را رعایت کنند.

در این سیستم در مقابل هر فرد یک عدد کنسول قرار دارد. این کنسول شامل بلندگو و میکروفون است.

یک سالن کنفرانس پیشرفته  نیاز به تجهیزات صوتی تصویری ، میکروفن های کنفرانس، ویدئو پروژکتور، ویدئو کنفرانس، سیستم اتوترکینگ و آرشیو چندرسانه ای حرفه ای دارد. هر چه تجهیزات سالن کنفرانس و نصب و کاربری آن حرفه ای تر انجام شده باشد رویداد با کیفیت تری خواهید داشت. دکوراسیون مناسب و عایق صدا ، صندلیهای راحت ، میکروفن های کنفرانس با صدای مناسب و میز مناسب جزو استانداردهای ایجاد یک حریم آرامبخش برای شرکت کنندگان می باشند. استفاده از تجهیزات حرفه ای صوتی تصویری ، مبلمان و دکوراسیون زیبا ، نظافت سالن ، پذیرایی شایسته و گاهی ارائه هدایای ارزشمند باعث بوجود آمدن احساس تفاوت و اهمیت در شرکت کنندگان رویداد شما می شود، چنین احساسی رضایت افراد از رویداد  شما را بطور چشگیری افزایش می دهد.  در چک لیست دکور و تجهیزات سالن همایش به مهم ترین استانداردها و مواردی که در هنگام انتخاب سالن برگزاری رویداد باید مورد توجه قرار بگیرد اشاره خواهیم کرد.

​​​​​​سيستم كنفرانس چیست

سیستم کنفرانس
امروزه مراکز دولتی و سازمانها و شرکتهای خصوصی برای برگزاری جلسات نیاز به یک مکانی مثل سالن و یا اتاق دارند. زمانیکه تعداد کمی شرکت کننده داشتند صدا به صدا براحتی میرسید ولی بدلیل افزایش نفرات و بوجود آمدن فواصل بین نفرات این عمل به سختی انجام گردید، بنابراین سازمانها به فکر ابزاری افتادند که سهولت در کار آنها بوجود بیاید که می توانیم از سیستم کنفرانس و تجهیزاتی که وابسته به آن است نام برد . با داشتن این ابزارها جلسات بدون هیچگونه محدودیت در تعداد نفرات برگزار گردید و سالن ها را از فرم سنتی به فرم امروزی همراه با تکنولوژی روز بوجود آورد.
مزایای سیستم کنفرانس
زمانی رسیده که شرکتهای دولتی و موسسات خصوصی روزانه جلساتی با تعداد نفرات بالای 7 نفر دارند که آنها را در اتاق کنفرانس یا سالن های جلسات برگزار می کنند که در اینجا نیاز به داشتن این گونه تجهیزات کاملا ملموس است . البته نباید فراموش کرد که این سیستم ها دارای انواع و مدلهای متفاوتی هستند که هر کدام دارای ویژگیهایی می باشند که آنها را از هم جدا می سازد .این ابزار و تجهیزات را سیستم کنفرانس می نامند و بعنوان مثال می توان سیستم کنفرانس باسیم و بیسیم را برای این مدلها نام برد.
سیستم کنفرانس
در مجموعه تجهیزات سالنها می توان بخش مهم را سیستم کنفرانس نام برد که در جلوی هر نفر یک کنسول همراه با میکروفن و بلندگو موجود می باشدتا افراد به سهولت مذاکره و تبادل نظر نمایند و جلسه بوسیله منشی جلسه مدیریت گردد. منشی جلسه می تواند یک اپراتور یا مدیریت سازمان باشد
ترجمه همزمان
در اینجا می توان از شرایط و روابط بین الملل یاد کرد.امروزه بدلیل این روابط جلسات با زبانهای خاص هر کشور برگزار می گردد که همه شرکت کنندگان مسلط به این زبانها نیستند و احتیاج به یک مترجم ، که در هر لحظه سخنان را ترجمه و بصورت زنده به آنها انتقال نماید ، دارند. به همین دلیل تجهیزاتی برای آسانی کار با پیشرفت تکنولوژِی معرفی گردید که می تواند بیش از 30 زبان را در لحظه ترجمه نمایند .

از مزایای جلسات افزایش ضریب موفقیت و استفاده از تجربه و اندیشه دیگران است.حال اگر تعداد اعضای شرکت کننده زیاد باشد نیاز به سالن کنفرانس(اتاق جلسات)است،از نیازهای اولیه و اساسی سالن کنفرانس سیستم صوت سالن کنفرانس است.با سیستم کنفرانس در سالن ها کنترل جلسات دقیق تر و امکانات بیشتری در اختیار شرکت کننده ها قرار می گیرد.از جمله مزایای سیستم کنفرانس کنترل دقیق زمان و تقسیم بندی زمان بین شرکت کننده ها و جلوگیری از هم زمان صحبت کردن شرکت کننده ها است. با نصب اساسی و مهندسی میکروفن های کنفرانسی در سالنها  همزمان با صحبت کردن اعضاء و یا پخش فایل های صوتی تصویری صدایی یکنواخت و واضع در سرتاسر سالن خواهیم داشت و از خستگی شرکت کننده ها جلوگیری می شو در نتیجه بازدهی جلسات بالا می رود.

البته این تنها یکی از مزایای این سیستم ها محسوب نمی شود، امروزه با پیشرفت صنایع صوتی و البته ابزار و سیستم های کنفرانسی و همچنین ورود سیستم های دیجیتال و فول دیجیتال به بازار، امکانات تازه ای به این مجموعه ها اضافه شد که به واقع توانستند مفید باشند؛ مانند سیستم های رای گیری و حضور غیاب.

امـروزه سالن های کنفرانس از شکل سـنتی خارج شده و با استفاده از تکــنولوژی روز به سالن های چند منظـوره با سیستم های پیشرفـته سمعی بصری ارتقاء یافته اند.
مواردی مانند استفاده از میکروفن کنفرانس با قابلیتهای مختلف ، تصویربرداری اتوماتیک ، مستندسازی، کنترل مرکزی تجهیزات سالن کنفرانس و قابلیت ارتباط صوتی تصویری با نقاط دیگر را می توان از جمله کارکردهای مهم سالن کنفرانس های مدرن برشمرد .
با در نظر گرفتن فضا و دکوراسیون سالن های کنفرانس و تعداد افراد شرکت کننده در جلسات، این سالن ها جهت برگزاری یک جلسه مفید و اثر بخش نیازمند سیستم های سمعی بصری و کنترلی بوده که در ذیل به برخی از قسمت های مختلف سالن کنفرانس به طور مختصر اشاره می شود.

سیستم کنفرانس

سیستم کنفرانس راه حلی بسیار مناسب جهت مدیریت هرچه بهتر جلسات و کنفرانس ها بوده و با وجود آن، امکاناتی مانند نمایش تصاویر، ترجمه همزمان، ضبط صدا و امکان رای گیری فراهم خواهد شد. سیستم کنفرانس اغلب شامل دوربین، میکروفن و تلفن کنفرانس هستند. آی تی بازار به عنوان بزرگترین معرفی کننده فروشندگان تجهیزات صوت و تصویر از جمله سیستم کنفرانس، قیمت روز کالا و اطلاعات فنی انواع ویدئو کنفرانس پلیکام، سیستم کنفرانس پاناسونیک، تلفن کنفرانس آلکاتل و سیستم کنفرانس سونی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

سیستم کنفرانس؛ میکروفن کنفرانس و تجهیز حرفه ای سالن جلسه

 

سیستم کنفرانس جزء جدایی‌ناپذیر سالن‌های کنفرانس و در واقع بخشی از سیستم صوتی سالن جلسات است که برای بهینه ساختن فرآیند مدیریت جلسات ساخته شده‌اند. هنگامی که انسان‌ها فهمیدند برای پیش بردن اهدافشان نیاز به جلسه و مذاکره دارند همواره به فکر بهبود مدیریت جلسات خود بوده‌اند.

سیستم های کنفرانس به طور عمده به دو بخش تجهیزات صوتی و تجهیزات تصویری تقسیم بندی می‌شوند. در گام بعد می‌توان نورپردازی را یکی از فاکتورهای مهم سالن کنفرانس حرفه ای دانست.

در ادامه با این راهنمای خرید سیستم کنفرانس همراه باشید.

چرا به سیستم کنفرانس نیاز داریم؟ این سیستم چه کمکی به بهود جلسات می‌کند؟

سیستم کنفرانس علاوه بر تقویت صدای شرکت کنندگان جلسه در اتاق کنفرانس، امکانات دیگری نیز برای بهبود تجربه برگزاری جلسه در اختیار استفاده کنندگان قرار می‌دهد. سیستم کنفرانس در گام اول نظم خوبی را به جلسه شما می‌بخشد و مدیر جلسه می‌تواند ترتیب صحبت کردن افراد را کنترل کند. ضبط صدا و تصویر و مستند سازی جلسه ویژگی مهم بعدی سیستم های نوین کنفرانس است. اگر قصد رای گیری در جلسه را داشته باشید، قطعا یک سیستم حرفه ای مدیریت جلسه کنفرانس به کمک شما خواهد آمد.

 

 

نظم دهی به سالن جلسه

یکی از مزیت های مهمی که سیستم های کنفرانس دارند نظم دادن و مدیریت سالن جلسه است. مدل‌های مختلف سیستم کنفرانس قابلیت زمان بندی وقت صحبت کردن شرکت کننده، امکان مدیریت تعداد افرادی که می‌توانند صحبت کنند، امکان قطع کردن صدای اعضا، ایجاد صف برای سخن گفتن، امکان رای گیری دیجیتالی، حضور و غیاب و… است.

ضبط صدا و تصویر (اتو ترک Auto Track)

سیستم‌های کنفرانس دیجیتال این قابلیت را دارند تا با اضافه کردن یک یا چند دوربین به سیستم و همچنین یک رکوردر صدا، صدا و تصویر جلسه را ضبط کنند و در آرشیو خود نگهداری کنند.

اگر دوربین به صورتی تنظیم شود که بدون نیاز به اپراتور به سمت سخنران بچرخد و از او فیلمبرداری کند به این قابلیت اتوترکینگ (Auto Tracking) گفته می شود.

 

رای گیری

بعضی از سیستم‌های کنفرانس دیجیتال امکان رای گیری را نیز در خود جای داده اند و برخی از سیستم های حرفه ای تر امکان ارائه آمار پیشرفته از رای‌ها را نیز دارد. قابلیت رای گیری در سالن‌های شورا، مجلس و کلیه سازمان‌هایی که به صورت مداوم نیاز به ثبت نظرات دیگران دارند کاربرد بسیار زیادی دارد.

ترجمه همزمان

دستگاه ترجمه همزمان اهمیت زیادی در جلسه‌های بین المللی مهم دارد چرا که در این جلسات ضمن زیاد بودن تعداد افراد حاضر در جلسه، امکان توقف مداوم سخنرانی برای ترجمه وجود ندارد. برای حل این مشکل دستگاه‌های ترجمه بسیار پیشرفته ای در انواع مختلف ساخته شده است. برخی مدل‌های سیستم کنفرانس این قابلیت را درون خود جای داده‌اند و نیاز به تهیه سیستم جانبی ترجمه هزمان ندارند.

 

انواع سیستم کنفرانس

سیستم‌های کنفرانس به دو گروه اصلی دیجیتال و آنالوگ تقسیم‌بندی می‌شوند. در ادامه ویژگی‌های هر کدام را بررسی می‌کنیم. در واقع این که شما بتوانید از ویژگی های مختلف سیستم‌های کنفرانس استفاده کنید رابطه ای مستقیمی با دیجیتال یا آنالوگ بودن آن دارد.

 

میکروفن کنفرانس:

Microphone Conference

1- میکروفن کنفرانس ریاست جلسه: متشکل از یک میکروفن، اسپیکر داخلی و کلیدی جهت قطع و وصل صدای میکروفن خود و سایر شرکت کنندگان می باشد. در میکروفن کنفرانس های دیجیتال امکاناتی از قبیل تنظیم صدا، رأی گیری، حضور و غیاب، ترجمه همزمان، صفحه نمایشگر دیجیتال وجود دارد که مختصراً به توضیح هرکدام از آنها می پردازیم :

الف - تنظیم صدا : توسط آن می توان صدای خروجی بلندگوی هر شرکت کننده را تنظیم کرد .

ب - رأی گیری : این امکان توسط ریاسـت جلسه در اخـتیار شرکت کنندگان قرار داده شده، به این صورت که ریاست جلسه با فـشردن " کلید شروع" رأی گیری را فعال کرده و انتخاب 3 گزینه (موافق، ممتنع، مخالف) را در اختیارخود و شرکت کنندگان قرار می دهند و در انتها نتیجه آراء بر روی میکروفن ریاست و یا نرم افزار متصل به سیستم قابل مشاهده است.

ج – سـیستم حضور و غیاب : این سیستم در سالن کنفرانس های بزرگ برای شمارش تعداد حاضـرین در جـلسه استفاده می شود که با فشردن کلید مخـصوص توسط ریاست جلـسه آغاز و با زدن کلید ثبت نام توسط شرکت کنندگان به پایان می رسد در نهایت تعداد افراد شرکت کننده در جلسه روی صفحه نمایش ریاست جلسه و یا نرم افزار متصل به سیستم مشاهده می شود .

د - ترجمه همزمان : قابلیت ترجمه همزمان (تا حداکثر 12 زبان) بر روی سیستم کنفرانس برای تمامی حضار با کیفیت و استانداردهای بین المللی و بدون محدودیت تعداد مستمعین،می باشد.

2- میکروفن کنفرانس شرکت کننده : تمامی شرکت کنندگان نیز مانند ریاست جلسه می توانند از این میکروفن کنفرانس برای صحبت کردن و شنیدن صحبتهای سخنران و شرکت در رأی گیری از آن استفاده کنند و تفاوت چندانی در ظاهر و کارایی با میکروفن ریاست ندارد .

3- پردازنده مرکزی : توسط این دستگاه می توان حجم صدا، اکولایزر و ورودی ها و خروجی های سیستم صوتی سالن کنفرانس را مدیریت کرد.

آنالوگ

سیستم آنالوگ در واقع تنها می‌تواند اصلی‌ترین وظیفه سیستم کنفرانس که پخش صدا در سالن و مدیریت جلسه است را انجام دهد و البته از برخی امکانات مانند مترجم همزمان و رکوردر نیز پشتیبانی می‌کنند تا مصرف کنندگان سیستم های آنالوگ نیز از این امکانات اولیه بهره‌مند شوند.

 

دیجیتال

سیستم های دیجیتال از نظر کاربرد و امکانات موجود شرایط و امتیازات بیشتری نسبت به خانوده آنالوگ دارند که همین امتیازات به واقع مهم سبب افزایش قیمت آن‌ها و برخورداری از طیف گسترده و متفاوتی از مشتریان شده است. قابلیت تصویربرداری و اضافه کردن دوربین به سیستم، قابلیت رای‌گیری، حضور غیاب و … همگی از قابلیت‌های سیستم کنفرانس دیجیتال است.

 

سیستم کنفرانس شامل چه تجهیزاتی می شود؟

یونیت مرکزی کنترل کننده و منبع تغذیه

 مرکز کنترل در دستگاه فوق دستگاهی است که کلیه میکروفن های کنفرانس به آن متصل و تغذیه می شوند مرکز کنترل قابلیت های متفاوتی در مدیریت صوت سالن کنفرانس را دارد.کنترلر تغذیه مرکزی عموما در اتاق مدیریت و یا در زیر میز رییس جلسه نصب می‌شود.

 

میکروفون کنفرانس (کنسول کنفرانس)

میکروفن کنفرانس سیگنال صدای سخنران را به دستگاه مرکزی سیستم کنفرانس منتقل می‌کند تا با صدای ورودی سایر میکروفون ها ترکیب و سپس برای پخش، اولویت بندی شده و در سالن جلسه پخش شود.

اصلی ترین نوع میکروفون که در سالن های کنفرانس استفاده می شود، میکروفن های رومیزی گردن غازی یا Goose Neck هستنند.

 

میکروفن های کنفرانس با توجه به ساختارشان ممکن است بلندگو داخلی، خروجی هدفون، کلید قطع صدا، صفحه نمایش مانیتور، انواع پورت اتصال و قابلیت احراز هویت داشته باشند.

اتصالات و کابل های ارتباطی

متصل کردن میکروفن‌ها به یکدیگر و سپس کنترلر مرکزی نیازمند کابل های ارتباطی است.

نکات مهمی که هنگام خرید سیستم کنفرانس باید به آن توجه کنید

یک دستگاه خوب و حرفه‌ای می تواند خیال شما را برای همیشه راحت کند.

قیمت سیستم کنفرانس

قیمت سیستم کنفرانس در واقع تابعی از نیازسنجی شما است. با توجه به انتظارات و نیازی که دارید، سیستم کنفرانس میتواند قیمت های مختلفی داشته باشد.

سیستم های کنفرانس آنالوگ از انواع دیجیتال آن‌ها ارزان تر هستند و دلیل آن نیز طبعا قابلیت‌های کمتری است که در اختیار کاربر قرار می‌دهد. بعد از این مرحله می توان داشتن یا نداشتن دوربین، مانیتور رومیزی سالن کنفرانس، پنل های VPS و سیستم صوت جانبی را از مهم‌ترین اقلامی دانست که در تعیین قیمت پروژه تاثیرگذار است.

 

برندهای سیستم کنفرانس

شرکت‌های فناوری گوناگونی تا الآن اقدام به ساخت سیستم حرفه‌ای کنفرانس کرده‌اند. از معروف‌ترین شرکت‌هایی که اقدام به ساخت سیستم کنفرانس کرده‌اند می‌توان لیست را زیر را نام برد.

  • سنهایزر
  • سناتور
  • بوش
  • تیتانیوم
  •  

 

سیستم کنفرانس بیسیم یا باسیم؟ کدام برای ما مناسب تر است؟

این که چه نوع سیستمی را بری اتاق کنفرانس خریداری می‌کنید کاملا به شما بستگی دارد. سیستم های بیسیم معمولا در شرایطی استفاده می شوند که نیاز به جمع آوری سیستم ها پس از هر مراسم و طراحی مجدد سالن برای برنامه دیگری باشد. در ایران تجهیزات سالن کنفرانس بیسیم طرفدار چندانی ندارد و البته چالش‌های خاص خود مانند شارژ باتری و … را دارد. اگر قصد جا به جایی مداوم کنسول ها و تجهیزات کنفرانس را ندارید ما سیستم کنفرانس باسیم را به شما پیشنهاد می‌کنیم. سیستم های کنفرانس باسیم چالش ها و همچنین هزینه های کمتری دارد. مهمترین دلیل اقبال به مدل های بی سیم، قیمت بسیار بالاتر آن های در مقابله دستگاه های کنفرانس باسیم است.

 

خرید سیستم کنفرانس

برای خرید سیستم کنفرانس ابتدا باید نیاز سنجی‌های لازم را انجام دهید. علاوه بر امکانات ساده‌ای که از سیستم کنفرانس می‌توان انتظار داشت، نیازهای دیگری نیز دارید؟ آیا احتمال می‌دهید تعداد شرکت کنندگان در آینده افزایش پیدا کند؟ ضبط صدا و تصویر و مستند سازی چقدر برای شما اهمیت دارد؟ متراژ سالن چند متر است؟ چه کیفیتی را از محصولات انتظار دارید؟